secundair logo knw 1

Karst Spijkervet is benoemd als nieuw lid van het dagelijks bestuur van waterschap Vechtstromen. Hij neemt namens BBB zitting in het DB.

karst spijkervet 180 vk Karst SpijkervetWatergraaf Stefan Kuks nam Spijkervet de eed af in de vergadering van het algemeen bestuur.

Spijkervet neemt de plaats in van Rolf Woolderink die eind vorig jaar is opgestapt als lid van het dagelijks bestuur. Deze BBB-bestuurder verloor het vertrouwen van het algemeen bestuur omdat hij zich in een juridisch geschil met de gemeente niet aan de wet houdt, wat, aldus de aangenomen motie van wantrouwen, leidde tot een ‘ernstige belemmering’ van het functioneren van het bestuur van het waterschap.

Spijkervet heeft ruime bestuurlijke ervaring, ook in de watersector. In het verleden was hij dagelijks bestuurder bij Waterschap Drents Overijsselse Delta en diens voorloper Waterschap Reest & Wieden. Ook was hij bestuurder bij boerenorganisatie LTO Noord en lid van de gemeente Steenwijkerland.

Omdat Spijkervet geen lid was van het algemeen bestuur, was ontheffing noodzakelijk van de provincies Drenthe als Overijssel om hem te kunnen benoemen als dagelijks bestuurder. Beide provincies verleenden hiervoor toestemming.

Typ je reactie...
Je bent niet ingelogd
Of reageer als gast
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Laat je reactie achter en start de discussie...

Laatste reacties op onze artikelen

Is er ook gedacht aan de mogelijkheid deze zout/zoet oppositie deels te gebruiken voor energiewinning? Immers zoet en zout water hebben een verschil in osmotische druk, waardoor het mogelijk is die op te vangen en volkomen uitstootvrije energie te leveren. Dit noemen we Blue Energy. Inmiddels is er een proefcentrale op de Afsluitdijk. Laat het niet bij proeven blijven!
Ik begrijp de zorgen van het waterschap. Maar hebben ze dan zelf geen middelen in handen om het landgebruik te sturen, of beperkingen op te leggen aan nieuwe teelten die de waterkwaliteit negatief beïnvloeden? Ze zijn toch niet onmachtig? De "Factsheet aanpassen grondgebruik voor KRW" (FLO Legal, 2023) geeft aan dat waterschappen wel degelijk instrumentarium ter beschikking hebben bezitten om het landgebruik te kunnen sturen. Waar het helaas aan ontbreekt is bestuurlijk lef om dit instrumentarium in te zetten.
Zeer interessant!
Veel succes met de verdere onderzoeken.
Geachte mevr. Sien Kok,
alles is onlosmakelijk atomair verbonden binnen relativiteit van tijd/ruimte en eenheid geest stof, telen zonder chemie, inschakelen industrie en prive personen telt allemaal, maar denk ook even aan satellieten met hun negatieve effect op klimaat, 24/7. U geeft oude wetmatigheden een nieuw jasje. Succes, Jan Kalverdijk
Interessant. Hoe staat het met de PFAS-hoeveelheden die bij Chemelot in de Maas worden geloosd, wordt hier wel op gehandhaafd?