Mark Fletcher is benoemd als nieuwe voorzitter van British Water, de brancheorganisatie voor water- en afvalwater in Groot-Brittannië.
Mark FletcherFletcher is vorige week in de jaarlijkse algemene ledenvergadering gekozen als opvolger van Chris Loughlin die terugtreedt als voorzitter.
Fletcher, global water leader bij dienstverlener en ingenieursbureau Arup, heeft meer dan 35 jaar ervaring op het gebied van water in het Verenigd Koninkrijk en wereldwijd. Hij is in 2020 toegetreden tot de niet-uitvoerende raad van British Water en is voormalig voorzitter van het Water Industry Forum, dat in april 2022 met de organisatie is gefuseerd.
Het zogeheten UK Forum van British Water ondersteunt leden met een belang in de Britse gemeentelijke en industriële markt. Het forum houdt twee keer per jaar bijeenkomst om de watermarkt te evalueren, updates van toonaangevende figuren uit de sector te horen en de belangrijkste uitdagingen voor British Water in kaart te brengen.
Het International Forum van de organisatie stelt leden in staat in contact te komen met toonaangevende spelers in de mondiale waterindustrie. De diensten omvatten toegang tot bedrijfsmentoren, marktbriefings en bijeenkomsten voor bedrijfsontwikkeling met belangrijke afnemers.
Deze beide initiatieven kregen ook nieuwe voorzitter in respectievelijk Rachel Lewis (UK Forum) en Tom Williams (International Forum). Lewis is mede-eigenaar en directeur van IQ Engineers, Williams is chief executive van Enebio.
veel waardering, Tom Trouwborst
Boeren vindt je weinig in Valkenburg en andere plaatsen waar de Overstromingsramp zo duidelijk sporen achterliet. Dus dan zijn 60 geïnteresseerden nog heel wat.
Ik verbaas mij toch nogal over het feit dat wij in Nederlandje nog altijd de hoop koesteren dat we op basis van vrijwilligheid de enorme uitdagingen zoals de problematiek rond water, geluidsoverlast en woningbouw, om iets te noemen, denken te kunnen aanpakken.
Wordt het niet tijd om "transitie" af te dwingen, zodat er massaal actie kan worden ondernomen ? Ik vind een financieel lokkertje, zoals dat nu wordt aangeboden, echt passé.
Romke van Dieren
Belangrijk is ook wat de effecten zijn van die stikstofconcentratie op het waterleven.
Deze zijn in het kader van de Kennisimpuls Waterkwaliteit (https://www.stowa.nl/kennisimpuls) beschreven in een publicatie van Deltares, Wageningen Environmental Research, Wageningen Universiteit en B-Ware. Een link naar een nieuwsbericht hierover: https://www.stowa.nl/nieuws/hoge-stikstofbelasting-oppervlaktewateren (met link naar rapport)