Henk Ovink is aangesteld als voorzitter van een team van experts dat Vlaanderen beter moet voorbereiden op uitzonderlijke regenval.
Henk OvinkHet expertteam is ingesteld door de Vlaamse overheid. Aanleiding vormde de enorme wateroverlast afgelopen zomer in Wallonië, waarbij 41 mensen om het leven kwamen. De Vlaamse regering heeft geanalyseerd wat de gevolgen van extreme regenval in Vlaanderen kunnen zijn en komt tot de conclusie dat een periode met overvloedige regenval 2 miljard euro schade kan veroorzaken en tot 100.000 mensen kan treffen.
Een expertteam onder voorzitterschap van de Nederlandse watergezant Ovink moet nu gaan bekijken hoe Vlaanderen zich beter kan voorbereiden op uitzonderlijke regenval.
Tegen de Vlaamse omroep VRT zegt Ovink onder meer: "De extremen worden extremer. We moeten Vlaanderen klaarmaken voor de toekomst. Niet alleen ons voorbereiden op extreme regen, maar ook op extreme droogte en inzetten op kustveiligheid. (...) We moeten weer meer naar het natuurlijke systeem zoals het was. We moeten rivieren weer meer ruimte geven, dan zijn er ook minder dijken nodig."
veel waardering, Tom Trouwborst
Boeren vindt je weinig in Valkenburg en andere plaatsen waar de Overstromingsramp zo duidelijk sporen achterliet. Dus dan zijn 60 geïnteresseerden nog heel wat.
Ik verbaas mij toch nogal over het feit dat wij in Nederlandje nog altijd de hoop koesteren dat we op basis van vrijwilligheid de enorme uitdagingen zoals de problematiek rond water, geluidsoverlast en woningbouw, om iets te noemen, denken te kunnen aanpakken.
Wordt het niet tijd om "transitie" af te dwingen, zodat er massaal actie kan worden ondernomen ? Ik vind een financieel lokkertje, zoals dat nu wordt aangeboden, echt passé.
Romke van Dieren
Belangrijk is ook wat de effecten zijn van die stikstofconcentratie op het waterleven.
Deze zijn in het kader van de Kennisimpuls Waterkwaliteit (https://www.stowa.nl/kennisimpuls) beschreven in een publicatie van Deltares, Wageningen Environmental Research, Wageningen Universiteit en B-Ware. Een link naar een nieuwsbericht hierover: https://www.stowa.nl/nieuws/hoge-stikstofbelasting-oppervlaktewateren (met link naar rapport)
Nu nog inversteren in een delta, waarvan! Door de klimaatverandering zijn de spelregels veranderd.
De houdbaarheid is ten einde.
Wie investeert er nog met zijn volle verstand in iets! Waarvan je nu al weet, dat je dit nooit terugkrijgt.
West laag Nederland wordt een piramide spel. Wie verkoopt, en heeft zijn spulletje op het droge.. En welke grote groep blijft met de gebakken peren zitten..
Nu aangeven dat er niet meer geïnvesteerd gaat worden in kwetsbare gebieden, kan ook niet. Dan zou het hele systeem instorten.
Hoeveel leningen en hypotheken lopen er niet! Op percelen, die eenmaal afbetaald, geen enkele waarde meer hebben..
Dus de mythe nog maar een tijdje vol houden.
We zijn tenslotte dijkenbouwers.
Naast het gevecht tegen het water, is er nog een typisch Neerlandse traditie..
Gaat u maar lekker slapen, uw regering waakt over u...
En loopt het mis.
Dan achter in de rij aansluiting aub.
Groeten uit...