secundair logo knw 1

Foto: Waterschap Vallei en Veluwe

Bij onderzoek naar de kwaliteit van de slootbodems nabij de Westdijk bij Bunschoten zijn verhoogde concentraties chloride, sulfaat en bromide aangetroffen. Bij de Westdijk is thermisch gereinigde grond (TGG) gebruikt bij het ophogen van de dijk, maar deze grond bleek nog verontreinigd.

Eerder dit jaar besloot waterschap Vallei en Veluwe al om de thermisch gereinigde grond, waarmee de dijk is opgehoogd, volledig af te graven en te vervangen door schone grond. Dit nadat er GenX en Benzeen werden aangetroffen in het bodemwater.

Op dit moment vindt een uitgebreid bodemonderzoek plaats op de dijk waar de thermisch gereinigde grond is gebruikt. Dit onderzoek zal langer duren dan verwacht. De werkzaamheden op de dijk zullen nog tot en met februari 2019 duren en de eerste resultaten worden pas in april verwacht.

Om verdere gevolgen van de verontreinigingen in kaart te brengen, liet waterschap Vallei en Veluwe onderzoek doen naar de slootbodems bij de Westdijk. De waterkwaliteit van de nabijgelegen sloten houdt het waterschap al langer in de gaten. De waarden in de sloten zijn volgens het waterschap stabiel.

Uit het onderzoek tot nu toe bleek onder andere dat chloride, sulfaat en bromide in hoge concentratie voorkomt.  Er zal nog nader onderzoek gedaan moeten worden naar de slootbodems om te bepalen of bagger uit de sloten verwerkt mag worden op de aangrenzende landbouwpercelen. Als de sloten worden gebaggerd, komt de bagger op de percelen te liggen en normaal gesproken uitgereden. Gebruikers van de landbouwpercelen zijn door het waterschap verzocht om dat voorlopig niet te doen.

MEER INFORMATIE
Waterbodemonderzoek sloten

 
Typ je reactie...
Je bent niet ingelogd
Of reageer als gast
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Laat je reactie achter en start de discussie...

(advertentie)

Laatste reacties op onze artikelen

Laag fruit voor drinkwaterbesparing bestaat ook. Landelijk regelen dat alleen verkoop van nieuwe toiletten worden toegestaan met spoeling van 3/6 liter. Overgangsregeling van een jaar?
Hoelang hebben de boeren het eigenlijk al niet voor het zeggen in de waterschappen. En opnieuw is het verhaal, we komen in de knel en kunnen niet voldoen aan de al jaren bekende richtlijnen. En dat klopt zolang we met elkaar doorgaan met intensieve landbouw en veeteelt. 
Dat moet dus bij de bronnen zowel bij de boeren, financiers en de consumenten tussen de oren komen. En dat lukt niet door altijd maar uitstellen. Op naar ecologische economie, zonder de uitputting van de aarde. Dat geldt zeker voor die rentmeesters die zeggen daar al eeuwen mee bezig te zijn. Ik hoop dat dat eindelijk bij de populisten van BBB zal doordringen. Het enige wat ze doen is alles ter discussie stellen, uitstellen, vertragen, zonder een reëel alternatief. 
Ja, ik ben deelnemer in Land van Ons en ik hoop dat die meer coöperatieve integrerende gedachte terrein zal winnen. 
Waar kan ik de verhalen vinden?
Een goede zaak. Het is triest dat enorme  grootverbruikers als DSM en Tata net zoveel waterbelasting betalen als twee gezinnen. Niet rechtvaardig. Daarnaast zal afschaffing van het plafond leiden tot stimulering van de grootverbruikers tot innovatie en een zuiniger omgang met water. Ook zal de industrie claimen dat dit niet het geval is.  
Het is simpeler om naast het afschaffen van de BOL, in plaats van een hogere drempel voor de BOL, om alle vaste kosten te verwerken in de drinkwaterprijs. Bij een groot gebruik zal er automatisch meer bijgedragen worden aan de maatregelen om het net te verzwaren.