Ria Doedel neemt per direct de directeurstaken over van Joke Cuperus bij PWN, het waterleidingbedrijf in Noord-Holland. Doedel is tijdelijk aangesteld als CEO van het drinkwaterbedrijf.
Joke Cuperus Voorzitter Frits van Bruggen van de Raad van Commissarissen (RvC) dankt in een verklaring aan relaties Cuperus voor haar ‘enorme inzet en betrokkenheid de afgelopen jaren’. “Zij heeft de beweging van PWN naar een toekomstbestendig(e) drinkwaterbedrijf en natuurbeheerder in gang gezet.” Om welke redenen Cuperus vertrekt bij het drinkwaterbedrijf wordt niet toegelicht.
Cuperus begon in november 2015 als CEO in Velserbroek, waar het hoofdkantoor van PWN is gevestigd. Ze vormde met Gijs ten Bosch, Sjakel van Wesemael, Rob van Doorn de directie van het drinkwaterbedrijf.
Ria DoedelDoedel is aangetrokken als tijdelijke opvolger omdat ze, zo laat PWN desgevraagd weten, kan bogen op een ruime ervaring in een soortgelijke functie en ‘over een grote inhoudelijke kennis’ beschikt. Ze was twaalf jaar directeur van WML, het Limburgse drinkwaterbedrijf.
Ze nam juni vorig jaar afscheid van dat waterbedrijf omdat ze toe was aan een andere uitdaging. Ze werd opgevolgd door Joyce Nelissen.
Doedel bekleedt de komende 6 tot 12 maanden de functie van ad interim CEO, aldus PWN. “De Raad van Commissarissen bereidt in overleg met het directieteam en de OR de werving en selectie van een nieuwe directeur voor.”
Update
In antwoord op de vraag om welke reden Cuperus vertrekt, stelt PWN: "Er is onvoldoende vertrouwen tussen de provincie, RvC en bestuurder om samen door te gaan." Cuperus geeft aan het niet eens te zijn met het ontslag en daarover in gesprek te zijn met PWN.
- De film Wildlife Holland 5 Code Rood gaat over een diepe plas waar volgens deskundigen niet of nauwelijks leven is en daarom moet worden verondiept. Deze plas, De Vonkerplas, ligt in de Dreumelse Waard in het land van Maas en Waal. Vanaf 2019 tot 2022 ging ik op zoek naar het leven boven, maar ook onderwater.
Dit is de eerste onder water film van Nederland. In mijn zoektocht of er wel of geen leven zou zijn in diepe plassen ging ik als eerste opzoek naar zoetwater plankton. Dit zoetwater plankton bestaat uit zowel dierlijk als plantaardige organismen. Zonder dit plankton is er geen leven in diepe plassen. Ook zocht ik uit met welk soort grond plassen worden verondiept. Want inmiddels zijn vele plassen in Nederland al ondieper gemaakt om meer ecologische biodiversiteit te krijgen. Maar klopt dat wel? Is er geen leven in diepe plassen?
Wildlife Holland 5 CODE ROOD (official video) - Jeroworld 2022 - klik hier >>
Voor de bestaande woningen onder NAP zou het verplicht moeten worden dat bij ieder huis, aan-of-in het huis een bootje aanwezig zou zijn. Ja iedereen! Omdat bij een ramp mensen in doodsangst, de mensen met een boot zullen aanvallen ! En miljoenen van daken evacueren is ondoenlijk! Het ergste wat dan waarschijnlijk gaat gebeuren is dat alle mensen op het laatst in hun auto vluchten en in de file zullen verdrinken op de snelwegen in de polders !!
En waar dan bouwen vanaf nu? Op hogere grond, en daarbij zou ook bekeken kunnen worden of delen van de centraal gelegen Veluwe daarvoor gereserveerd zouden kunnen worden. Nederland is een land waar vooral de laaggelegen natuur uniek is, en je zou bij de bovengenoemde strategie grote delen van de lage polders kunnen inrichten voor plas/dras-natuur, zoals we vroeger Nederland ook hebben aangetroffen voor de Urbanisatie.
Mensen in andere wereld delen vragen of verplichten om wat aan de CO2 uitstoot te doen gaat niet werken. We willen niet onder ogen zie dat het in dichtbevolkt Nederland ooit nog eens ernstig mis zou kunnen gaan, maar nu zien we in Turkije en Syrië dat de natuur opnieuw onverbiddelijk kan zijn !