secundair logo knw 1

Watertechbedrijf Holland Water voorziet de Expo 2020 in Dubai van veilig water met 23 Bifipro-systemen. Onder het thema ‘Connecting minds, creating the future’ presenteren 191 deelnemers in Dubai hun beste ideeën, innovaties en technologieën. “Dit event is het perfecte platform voor Holland Water om zich te positioneren als problemsolver met een focus op grensverleggende watertechnologieën”, zegt Leo de Zeeuw, oprichter van Holland Water.

Voor het wereldwijde publiek is de Expo, die als gevolg van de coronapandemie een jaar is uitgesteld, tussen 1 oktober 2021 en 31 maart 2022 geopend. Holland Water neemt deel aan de Expo 2020 als officiële sponsor van het Netherlands Pavilion en zal zich aansluiten bij het gezamenlijke doel om toonaangevende Nederlandse oplossingen met de wereld te delen. Het MKB-bedrijf biedt oplossingen om de schadelijke legionellabacterie in drink- en koelwaterinstallaties met 'slimme technieken' tegen te gaan.

Koper- en zilverionisatie
Inmiddels zijn er meer dan 1.000 systemen operationeel in Europa, het Midden-Oosten en Afrika. Tijdens de Expo werkt Holland Water samen met distributiepartner Culligan. De Zeeuw is trots op de deelname aan de wereldtentoonstelling. “Als bedrijf staan wij voor effectiever, duurzamer en goedkoper waterbeheer in het algemeen en legionellabestrijding in het bijzonder. Met onze oplossing kunnen we echt het verschil maken voor ziekenhuizen, zorginstellingen, hotels en andere gebouwen die prioriteit geven aan waterkwaliteit.”

Holland Water is de afgelopen decennia bezig geweest met het ontwikkelen en optimaliseren van een waterbehandelingstechnologie op basis van koper- en zilverionisatie. “Ons gepatenteerde systeem doseert een exacte hoeveelheid zilver- en koperionen”, legt Global Sales Director Peter van der Linde uit. “Deze ionen doden de bacteriën en breken de biofilm af, wat resulteert in schoon en veilig drinkbaar water.

“Dit water heeft geen rest smaak of geur, in tegenstelling tot water dat is behandeld met chloor. Een ander voordeel is dat wij met onze innovatie het gebruik van plastic waterflesjes sterk reduceren. Zeker op plekken als de Verenigde Arabische Emiraten valt daarin veel winst te behalen, omdat kraanwater daar nog helemaal niet zo’n goed en betrouwbaar imago heeft. Ook daarom is deze innovatie zo interessant voor de Expo.”

Biotoop
Nederland wil tijdens de Expo 2020 laten zien welke oplossingen Nederlandse bedrijven te bieden hebben op het snijvlak van water-, energie- en voedselvraagstukken. Het Netherlands Pavilion – een biotoop – belichaamt dat. De biotoop is gebouwd met lokaal gehuurde damwanden en stempelbuizen en van binnen afgewerkt met biologische en herbruikbare materialen.

Na afloop van het event worden de materialen geretourneerd, krijgen ze een nieuwe bestemming of zullen ze teruggegeven worden aan de sponsorende bedrijven. Met deze aanpak minimaliseert het paviljoen de ecologische footprint.

Typ je reactie...
Je bent niet ingelogd
Of reageer als gast
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Laat je reactie achter en start de discussie...

Laatste reacties op onze artikelen

Is er ook gedacht aan de mogelijkheid deze zout/zoet oppositie deels te gebruiken voor energiewinning? Immers zoet en zout water hebben een verschil in osmotische druk, waardoor het mogelijk is die op te vangen en volkomen uitstootvrije energie te leveren. Dit noemen we Blue Energy. Inmiddels is er een proefcentrale op de Afsluitdijk. Laat het niet bij proeven blijven!
Ik begrijp de zorgen van het waterschap. Maar hebben ze dan zelf geen middelen in handen om het landgebruik te sturen, of beperkingen op te leggen aan nieuwe teelten die de waterkwaliteit negatief beïnvloeden? Ze zijn toch niet onmachtig? De "Factsheet aanpassen grondgebruik voor KRW" (FLO Legal, 2023) geeft aan dat waterschappen wel degelijk instrumentarium ter beschikking hebben bezitten om het landgebruik te kunnen sturen. Waar het helaas aan ontbreekt is bestuurlijk lef om dit instrumentarium in te zetten.
Zeer interessant!
Veel succes met de verdere onderzoeken.
Geachte mevr. Sien Kok,
alles is onlosmakelijk atomair verbonden binnen relativiteit van tijd/ruimte en eenheid geest stof, telen zonder chemie, inschakelen industrie en prive personen telt allemaal, maar denk ook even aan satellieten met hun negatieve effect op klimaat, 24/7. U geeft oude wetmatigheden een nieuw jasje. Succes, Jan Kalverdijk
Interessant. Hoe staat het met de PFAS-hoeveelheden die bij Chemelot in de Maas worden geloosd, wordt hier wel op gehandhaafd?