Tanja Lendzion wordt per 1 augustus 2020 de nieuwe ceo van Antea Group. Lendzion volgt hiermee Rob van Dongen op die op 1 september de overstap maakt naar waterbedrijf Brabant Water, waar hij als algemeen directeur aan de slag gaat.
Tanja LendzionLendzion komt uit eigen gelederen, ze is reeds 13 jaar werkzaam bij Antea Group. Sinds vorig jaar is ze CCO/COO en vormde met Van Dongen de leiding van het internationale ingenieurs- en adviesbureau in Deventer dat is gespecialiseerd in milieu, infrastructuur, stedenbouw en water.
Eerder was Lendzion onder meer adviesgroepmanager Bouw en businesslijndirecteur Bouw & Installaties. Daarnaast vervulde ze de rol van algemeen directeur bij dochterbedrijf van der Heide.
Mocht het in Juli weer warm en zonnig worden dan zal er een fors escalerend waterprobleem zijn.
De hamvraag die onbeantwoord blijft, is wat de impact is van de restlozing op de doelen van de KRW. Uit de berekeningen van het CBS zou blijken dat stikstof uit rwzi's nog voor 18% bijdraagt aan de totale belasting, en fosfaat nog voor 25% aan de totale belasting. Maar het gaat nog steeds om enorme hoeveelheden: 14,3 miljoen kg N en 1,64 miljoen kg P.
De afname in kg N is veel groter is dan in kg P. De verhouding tussen N en P is verschoven. Met als gevolg dat blauwalgen (die zelf stikstof binden) "in het voordeel zijn" vergeleken met groenalgen, die stikstof uit het oppervlaktewater opnemen. Dertig jaar geleden was er nog veel 'groene soep', inmiddels zijn de drijflagen van blauwalgen een hardnekkig probleem.
Het zou dus zomaar kunnen zijn dat het verwijderen van stikstof nu voldoende is, maar dat de verwijdering van fosfaat nog veel beter moet. Behalve wellicht als de rwzi (bijna) rechtstreeks op zee loost, dan is goed ook goed genoeg.