Paul Rijpstra, directeur Pieters Bouwtechniek, en Theodoor Höngens, directeur M+P, zijn benoemd als lid in de Verenigingsraad van de Koninklijke NLingenieurs. Willem Koenen, Bouwfysicus bij ABT, is de nieuwe voorzitter van JongNLingenieurs.
Paul RijpstraEen en ander werd bekrachtig op de algemene ledenvergadering van de vereniging. Koenen neemt als vertegenwoordiger van de Young Professionals zitting in het bestuur van NLingenieurs. De nieuwe verenigingsraadsleden Rijpstra en Höngens zullen gevraagd en ongevraagd het bestuur van de vereniging adviseren.
Theodoor Höngens
In het bestuur nam Christa Drolenga, directeur van HE adviseurs, de plek in van de vertrekkende William Sanders, wiens rol van vice-vooriztter wordt overgenomen door Stephan van der Biezen van Witteveen+Bos.
JongNLingenieurs is als netwerk opgericht voor jonge ingenieurs in de leeftijd van 20 tot en met Willem Koenen35 jaar. Om nieuwe ideeën te stimuleren organiseert het netwerk jaarlijks de Doe&Durf Challenge,
met het thema een circulair Nederland in 2050. Er deden deze keer 12 teams mee, ABT-Oosterhoff won zowel de jury- als de publieksprijs met het idee van de connECTOR.
We willen een techniek ontwikkelen om de bodem omhoog te laten groeien met 1m p/jaar. We hadden al zitten denken aan dit systeem, maar ik zou graag eens willen praten over jullie ervaring of samenwerking .
Als we verdroging aanpakken (let op: Nederland heeft daartoe een verplichting) kán inderdaad grondwateroverlast de kop opsteken. Je spreekt over ‘totale onbeheersbaarheid van de grondwaterkwantiteit’. Dat snap ik niet. De infiltraties zijn juist uitermate gecontroleerd, ook kwantitatief. Overlast en droogte op de flanken ontstaan zeer snel door overvloedige regen of juist het gebrek daaraan. Overlast door infiltraties in de hoge delen – als het al optreedt - ontstaat echter niet ‘over night’, dat duurt jaren. Als - en voor zover - infiltraties de oorzaak zijn, dreigende overlast kunnen we perfect monitoren en heel effectief bestrijden door het sturen van de infiltraties of door zeer lokaal grondwater te onttrekken. Dat maakt ook nog eens prima bronnen beschikbaar. Het waterbedrijf zou water moeten winnen waar overlast dreigt, bij voorkeur niet daar waar verdroging het gevolg is.