secundair logo knw 1

Marjolein Meerburg en Jelle Hannema zijn op 1 januari 2026 officieel toegetreden tot de Raad van Commissarissen van NWP. De Raad, onder voorzitterschap van Rob Steijn, bestaat nu uit Esat Akkaya, Martijn van de Groep, Marjolein Meerburg, Jelle Hannema en Rob Steijn. Dorette Corbey, die al lange tijd lid was, is afgetreden. De Raad van Commissarissen houdt toezicht op NWP en biedt begeleiding, richting en strategische sturing, waarbij de belangen van NWP en haar stakeholders worden beschermd.

Nieuw bestuurslid Marjolein Meerburg brengt ervaring in de water- en bouwsector met zich mee, waaronder adviserende rollen bij Rijkswaterstaat en het voorzitterschap van diverse brancheverenigingen. Ze is bedreven in het bevorderen van samenwerking, het waarborgen dat projecten aansluiten op de behoeften van gebruikers en het ondersteunen van partnerschappen tussen publieke, private en maatschappelijke organisaties. Over haar benoeming zei ze: "Ik ben erg enthousiast over deze nieuwe rol bij zo'n dynamische en interessante organisatie."

JelleJelle Hannema en Marjolein Meerburg 

Jelle Hannema werkte als CEO van Vitens, met een focus op waterbeheer, duurzaamheid en samenwerking. Hij werkte ook bij Haskoning en vertegenwoordigde Vitens als 50 procent aandeelhouder in VEI, waardoor hij inzicht kreeg in de dynamiek van zowel de Nederlandse als de internationale watersector. Over zijn benoeming zegt hij: "Ik kijk ernaar uit om bij te dragen aan de missie van NWP en het bestuur te ondersteunen bij het versterken van de banden binnen de watersector, zowel in Nederland als internationaal."

Voorzitter Rob Steijn verwelkomde de nieuwe leden met de woorden "Hun perspectieven, complementaire vaardigheden en uitgebreide ervaring zullen het strategisch toezicht van het bestuur versterken en de koers van NWP ondersteunen in een veranderende internationale context."

Typ je reactie...
Je bent niet ingelogd
Of reageer als gast
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Laat je reactie achter en start de discussie...

Laatste reacties op onze artikelen

Helemaal mee eens. Omwille van klimaat adaptatie en vergroten van de waterbuffering, moeten wij dan niet veel meer samenwerken met agrariërs om zoveel mogelijk zoet water in de natte periode in de bodem te brengen? Met een solide aanvoerbron van water en peil gestuurde drainage moet dat toch mogelijk zijn? En zoals Ernest ook aangeeft, bij een goede open bodemstructuur kunnen gewassen dieper wortelen en kunnen de haspels (langer) binnen blijven. 
Dit is geen Deens bedrijf, maar een Amerikaans bedrijf genaamd Moleaer.
In Nederland zijn er een aantal bedrijven die dezelfde technolgie leveren.
Waarom wordt er niet samengewerkt met Nederlandse bedrijven?
Eens Jos. De #bodem en de #ondergrond zijn inderdaad de grootste regenton, zeker op de hoge zandgronden. En bodemstructuurbederf (de verslemping, verdichting en versmering van de bodem) is één van de meest ondergewaardeerde problemen binnen de klimaatadaptatie en agrarische transitie. Als boeren binnen een week droogte aan het beregenen slaan en bij forse buien buien geultjes naar de sloot graven, dan zegt dat alles over hun (slechte) bodemstructuur. #herstelsponswerkinglandschap #herstelsponswerkingbodem
Hans was een bijzonder plezierig mens om mee te werken. Ik mocht een belangrijke bijdrage doen als Esri consultant aan de Atlas voor een Schone Maas. Ik was geschokt toen ik hoorde dat Hans ALS had. Ik heb nadien nog een aantal keren contact gezocht, ook nadat ik niet meer bij Esri werkte. Wat mij opviel in zijn reacties was altijd de wil om nog het maximale uit zijn leven te halen. Nog genieten van wat er nog te genieten viel. Zijn familie was hem alles. Hij verheugde zich op reizen met zijn kinderen en zijn gezin. Een mooie man is heen gegaan. Ik wens de familie en zijn naasten veel sterkte 
@Peter VonkDe beschikbaarheid van (zoet) water zou qua prioriteitsstelling op de eerste plaats moeten komen te staan. Zonder komt de hele samenleving tot stilstand zoals blijkt uit de huidige realiteit. Des te merkwaardiger is het daarom dat de zeewaartse optie nauwelijks doordringt tot bestuurlijk en politiek Nederland, zelfs niet als denkmodel. Als er iets is waaraan ik niet kan wennen is het dit wel. Misschien helpt meer druk vanuit de naastbetrokken regio's voor een herijkte agendasetting.