secundair logo knw 1

Hester Biemans is benoemd tot buitengewoon hoogleraar Integrated assessment of water and crop production aan de Wageningen University & Research. Binnen de leerstoelgroep Earth Systems and Global Change zal zij zich gaan richten op de invloed van watertekort op de wereldwijde gewasproductie.

Hester Biemans 180 vk Hester BiemansAls hoogleraar onderzoekt ze hoe factoren zoals klimaatverandering en sociaaleconomische veranderingen van invloed zijn op de watervraag en de waterbeschikbaarheid. “Vervolgens kijk ik hoe dit watertekort de voedselproductie beïnvloed en vooral welke oplossingen er mogelijk zijn”, zegt ze op de website van WUR.

Biemans studeerde Technische Natuurkunde aan de Universiteit Twente en Natuurwetenschappelijke Milieukunde aan de Radboud Universiteit in Nijmegen.

In 2012 promoveerde ze op onderzoek naar de effecten van watertekort op de toekomstige voedselproductie. In dit onderzoek, uitgevoerd samen met het Planbureau voor de Leefomgeving (toen nog RIVM), onderzocht ze de rol van grootschalige wateropslag in reservoirs bij de irrigatie van gewassen wereldwijd.

Typ je reactie...
Je bent niet ingelogd
Of reageer als gast
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Laat je reactie achter en start de discussie...

Laatste reacties op onze artikelen

Laag fruit voor drinkwaterbesparing bestaat ook. Landelijk regelen dat alleen verkoop van nieuwe toiletten worden toegestaan met spoeling van 3/6 liter. Overgangsregeling van een jaar?
Hoelang hebben de boeren het eigenlijk al niet voor het zeggen in de waterschappen. En opnieuw is het verhaal, we komen in de knel en kunnen niet voldoen aan de al jaren bekende richtlijnen. En dat klopt zolang we met elkaar doorgaan met intensieve landbouw en veeteelt. 
Dat moet dus bij de bronnen zowel bij de boeren, financiers en de consumenten tussen de oren komen. En dat lukt niet door altijd maar uitstellen. Op naar ecologische economie, zonder de uitputting van de aarde. Dat geldt zeker voor die rentmeesters die zeggen daar al eeuwen mee bezig te zijn. Ik hoop dat dat eindelijk bij de populisten van BBB zal doordringen. Het enige wat ze doen is alles ter discussie stellen, uitstellen, vertragen, zonder een reëel alternatief. 
Ja, ik ben deelnemer in Land van Ons en ik hoop dat die meer coöperatieve integrerende gedachte terrein zal winnen. 
Waar kan ik de verhalen vinden?
Een goede zaak. Het is triest dat enorme  grootverbruikers als DSM en Tata net zoveel waterbelasting betalen als twee gezinnen. Niet rechtvaardig. Daarnaast zal afschaffing van het plafond leiden tot stimulering van de grootverbruikers tot innovatie en een zuiniger omgang met water. Ook zal de industrie claimen dat dit niet het geval is.  
Het is simpeler om naast het afschaffen van de BOL, in plaats van een hogere drempel voor de BOL, om alle vaste kosten te verwerken in de drinkwaterprijs. Bij een groot gebruik zal er automatisch meer bijgedragen worden aan de maatregelen om het net te verzwaren.