secundair logo knw 1

De hydroloog Siebe Bosch is 19 februari op 51-jarige leeftijd overleden. De hydrologische gemeenschap treurt om het verlies van een zeer aimabel en capabel persoon, die toegewijd was aan zijn werk, maar bovenal een betrokken partner en vader was.

Siebe Bosch 180 vk Siebe BoschSiebe Bosch heeft bijgedragen aan de ontwikkeling en introductie van belangrijke tools in de watersector. Hij deed zijn werk zeer toegewijd, was innovatief en zocht naar praktische toepassingen. Zo had hij als een van de eersten een drone aangeschaft en experimenteerde daarmee. De kennis die hij ontwikkelde bracht hij graag over. 

In 2006 richtte hij Hydroconsult op, adviesbureau op het gebied van hydrologie en waterbeheer. Met zijn bedrijf gaf hij specialistisch advies aan waterschappen, maar bijvoorbeeld ook aan kenniscentrum STOWA, over onder meer wateroverlastrisico’s, beekherstel, klimaatverandering, verbetering waterkwaliteit en hydrologische en hydraulische simulatiemodellen. Als adviseur groeide hij uit tot een autoriteit op het gebied van modellering en ontwikkelde hij allerlei tools om snel te kunnen rekenen. 

Siebe Bosch studeerde water-bodem-atmosfeer aan de Universiteit Wageningen (nu WUR). Na zijn afstuderen ging hij aan de slag bij het Waterloopkundig Laboratorium in Delft, het latere Deltares. In die jaren heeft hij bijgedragen aan de ontwikkeling van het SOBEK-modelinstrumentarium.

Siebe Bosch was voorts onder meer werkzaam als wetenschapsjournalist, actief in Waterforce (Vereniging van zelfstandigen in het waterbeheer) en consultant watermanagement in Australië.

Hij groeide op op Terschelling, wat bijdroeg aan zijn liefde voor water en de zee. Hij deelde die liefde met zijn gezin, dat centraal stond in zijn leven. Creatief uitte hij zich in de muziek, binnen het gezin op reizen door Europa en langs de kust, maar ook zong hij in een band.

Typ je reactie...
Je bent niet ingelogd
Of reageer als gast
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Laat je reactie achter en start de discussie...

Laatste reacties op onze artikelen

Dit is geen Deens bedrijf, maar een Amerikaans bedrijf genaamd Moleaer.
In Nederland zijn er een aantal bedrijven die dezelfde technolgie leveren.
Waarom wordt er niet samengewerkt met Nederlandse bedrijven?
Eens Jos. De #bodem en de #ondergrond zijn inderdaad de grootste regenton, zeker op de hoge zandgronden. En bodemstructuurbederf (de verslemping, verdichting en versmering van de bodem) is één van de meest ondergewaardeerde problemen binnen de klimaatadaptatie en agrarische transitie. Als boeren binnen een week droogte aan het beregenen slaan en bij forse buien buien geultjes naar de sloot graven, dan zegt dat alles over hun (slechte) bodemstructuur. #herstelsponswerkinglandschap #herstelsponswerkingbodem
Hans was een bijzonder plezierig mens om mee te werken. Ik mocht een belangrijke bijdrage doen als Esri consultant aan de Atlas voor een Schone Maas. Ik was geschokt toen ik hoorde dat Hans ALS had. Ik heb nadien nog een aantal keren contact gezocht, ook nadat ik niet meer bij Esri werkte. Wat mij opviel in zijn reacties was altijd de wil om nog het maximale uit zijn leven te halen. Nog genieten van wat er nog te genieten viel. Zijn familie was hem alles. Hij verheugde zich op reizen met zijn kinderen en zijn gezin. Een mooie man is heen gegaan. Ik wens de familie en zijn naasten veel sterkte 
@Peter VonkDe beschikbaarheid van (zoet) water zou qua prioriteitsstelling op de eerste plaats moeten komen te staan. Zonder komt de hele samenleving tot stilstand zoals blijkt uit de huidige realiteit. Des te merkwaardiger is het daarom dat de zeewaartse optie nauwelijks doordringt tot bestuurlijk en politiek Nederland, zelfs niet als denkmodel. Als er iets is waaraan ik niet kan wennen is het dit wel. Misschien helpt meer druk vanuit de naastbetrokken regio's voor een herijkte agendasetting.

@KarelKlopt, dat schrijf ik: in Schotland en Noord-Ierland zijn de waterbedrijven niet geprivatiseerd.