Hans Oosters is onderscheiden met de erepenning van het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard met de inscriptie ‘een dijk van een voorzitter’. Hij kreeg de onderscheiding gisteren bij zijn afscheid als dijkgraaf.
Hans OostersOosters (PvdA) wordt vandaag geïnstalleerd als commissaris van de Koning in de provincie Utrecht. Hij volgt VVD'er Willibrord van Beek op die met pensioen gaat.
Oosters heeft 13 jaar de functie van dijkgraaf vervuld. Hij blikte bij zijn afscheid onder meer terug op de noodzaak van klimaatadaptatie: “Wees ervan bewust dat veilig en ongestoord wonen niet langer vanzelfsprekend is. Die bui kan altijd een keer in jouw straat vallen.”
De werving voor een nieuwe dijkgraaf is net voor de kerstvakantie gestart, schrijft het hoogheemraadschap. De opvolger van Oosters moet voor de zomer aan de klus beginnen. Tot die tijd neemt hoogheemraad Toon van der Klugt de taken waar als waarnemend dijkgraaf.
We willen een techniek ontwikkelen om de bodem omhoog te laten groeien met 1m p/jaar. We hadden al zitten denken aan dit systeem, maar ik zou graag eens willen praten over jullie ervaring of samenwerking .
Als we verdroging aanpakken (let op: Nederland heeft daartoe een verplichting) kán inderdaad grondwateroverlast de kop opsteken. Je spreekt over ‘totale onbeheersbaarheid van de grondwaterkwantiteit’. Dat snap ik niet. De infiltraties zijn juist uitermate gecontroleerd, ook kwantitatief. Overlast en droogte op de flanken ontstaan zeer snel door overvloedige regen of juist het gebrek daaraan. Overlast door infiltraties in de hoge delen – als het al optreedt - ontstaat echter niet ‘over night’, dat duurt jaren. Als - en voor zover - infiltraties de oorzaak zijn, dreigende overlast kunnen we perfect monitoren en heel effectief bestrijden door het sturen van de infiltraties of door zeer lokaal grondwater te onttrekken. Dat maakt ook nog eens prima bronnen beschikbaar. Het waterbedrijf zou water moeten winnen waar overlast dreigt, bij voorkeur niet daar waar verdroging het gevolg is.