Bart Fokkens heeft de Gouden Kiekendief gekregen. Hij kreeg het ereteken voor zijn bijdrage aan de ontwikkeling van Flevoland.
Bart FokkensCommissaris van de Koning Leen Verbeek reikte de onderscheiding uit tijdens de nieuwjaarsreceptie van de provincie.
Fokkens werkte voor de Rijksdienst voor de IJsselmeerpolders en was verantwoordelijk voor de ontginning van het zuidelijk deel van de provincie. Ook was hij de eerste kamerheer van koning Willem-Alexander in Flevoland.
Fokkens, senior consultant Land, Water and Wetland Management, was een van de oprichters van het European Centre for River Restoration. Van 2005 tot 2017 was hij voorzitter van dit centrum voor rivierherstel.
De Gouden Kiekendief is bedoeld als blijk van waardering voor personen of organisaties die zich op een zeer bijzondere wijze verdienstelijk hebben gemaakt voor de provincie Flevoland.
veel waardering, Tom Trouwborst
Boeren vindt je weinig in Valkenburg en andere plaatsen waar de Overstromingsramp zo duidelijk sporen achterliet. Dus dan zijn 60 geïnteresseerden nog heel wat.
Ik verbaas mij toch nogal over het feit dat wij in Nederlandje nog altijd de hoop koesteren dat we op basis van vrijwilligheid de enorme uitdagingen zoals de problematiek rond water, geluidsoverlast en woningbouw, om iets te noemen, denken te kunnen aanpakken.
Wordt het niet tijd om "transitie" af te dwingen, zodat er massaal actie kan worden ondernomen ? Ik vind een financieel lokkertje, zoals dat nu wordt aangeboden, echt passé.
Romke van Dieren
Belangrijk is ook wat de effecten zijn van die stikstofconcentratie op het waterleven.
Deze zijn in het kader van de Kennisimpuls Waterkwaliteit (https://www.stowa.nl/kennisimpuls) beschreven in een publicatie van Deltares, Wageningen Environmental Research, Wageningen Universiteit en B-Ware. Een link naar een nieuwsbericht hierover: https://www.stowa.nl/nieuws/hoge-stikstofbelasting-oppervlaktewateren (met link naar rapport)