secundair logo knw 1

Waterschap Drents Overijsselse Delta (WDODelta) grijpt de opknapbeurt van de provinciale weg N377 Hasselt-Lichtmis aan om langs het kanaal De Dedemsvaart natuurvriendelijke oevers aan te leggen. Het gaat om ruim 1,5 kilometer bij natuurgebied ‘De Stadsgaten’, maar het waterschap wil meer oevers natuurvriendelijker maken en het kanaal baggeren.

De Dedemsvaart is een voormalig scheepvaartkanaal tussen Hasselt en de Overijsselse Vecht bij Gramsbergen. Het is begin van de 19e eeuw over een lengte van 40 kilometer aangelegd voor het ontwateren van het omringende veengebied en het afvoeren van turf.

Het deel van het kanaal tussen Hasselt en Nieuwleusen wordt nu aangepakt. Het waterschap trekt daarin samen op met de provincie, die groot onderhoud gaat verrichten aan de provinciale weg. Deze ligt op een dijk en vertoont scheuren. Het herstelpan voorziet in het verleggen van de dijk, zodat dijk en weg op een nieuwe laag veen komen te liggen.

De verlegging maakt aanleg mogelijk van de natuurvriendelijke oevers, een geleidelijk aflopende overgang van land naar waterMet de aanleg - in totaal over een lengte van 3 kilometer - wil het waterschap de waterkwaliteit verder verbeteren. De waterplanten op de oevers hebben een zuiverende werking. 

Met het baggeren van het kanaal wil het waterschap slib van de bodem halen om aan- en afvoer van water te verbeteren en beter voorbereid te zijn op wateroverlast of droogte. De plannen behelzen voorts aanleg en herstel van zogeheten fauna uittreedplaatsen, waar wild, met name reeën, beter uit het water kunnen komen. Ook wil het waterschap twee vispaaiplaatsen langs het kanaal aanleggen.

Provincie en waterschap gaan op zoek naar een aannemer die mee gaat denken over het beste oever- en wegontwerp.

Typ je reactie...
Je bent niet ingelogd
Of reageer als gast
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Laat je reactie achter en start de discussie...

(advertentie)

Laatste reacties op onze artikelen

Je hebt helemaal gelijk Wil. Tot in Oost-Groningen hebben ze zoet water nodig, dat komt daar via het Van Starkenborghkanaal, het Prinses Margrietkanaal het IJsselmeer en de IJssel. Maar dat zoete water moet er wel zijn!
Om het zoete water via de Nieuwe Waterweg weg te laten lopen is zonde en levert bij verdere zeespiegelstijging forse zoutproblemen op. De Deltacommissaris zei “het zout komt, wen er maar aan”. Tja, als je niets doet komt het.

Jaja. Particulieren mogen ze zelf niet vangen. Gevolg steeds meer leven houden. Wat is zo stomme regels. Zoals hoornaars. Ik heb aan gemeente over veel  hoornaars in mijn tuin doorgegeven. Dat gebeurd niks. Zoek maar zelf uit. 👏
Waarom worden de dijken niet beregend vanuit de vaarten? Een boot met een pomp en een spuit kan toch het gebied doorvaren en water op de dijken sproeien?
Mooi stuk die de kracht van de publieke nutsvoorzieining in handen van de publieke zaak onderstreept. Misschien een detail, maar, in Schotland is er ook Scottish water, wat wel van de Schotse regering is. Zou dus beter zijn om dit verhaal op met name de Engelsen ipv de Britten toe te spitsen.