secundair logo knw 1

Hollandse Delta wil weten wat de inwoners en het bedrijfsleven van het beheersgebied eigenlijk denken over het waterschap. Daarom heeft het een enquête uitgezet, met vragen als ‘welke woorden schieten u te binnen als u aan het waterschap denkt’? en ‘zou u het waterschap overwegen als werkgever?’

Waterschap Hollandse Delta wil weten hoe de inwoners, werkzoekenden, bedrijven en partners het waterschap zien en ervaren. Dit om de communicatie en dienstverlening verder te verbeteren.

“We hebben als overheid specifieke taken en verantwoordelijkheden die direct invloed hebben op mensen in ons werkgebied. Daarom vinden we het ontzettend belangrijk om inzicht te hebben in hoe inwoners ons werk ervaren, wat hun verwachtingen van ons zijn en wat zij (het meest) belangrijk vinden”, laat Rosanne van Tilburg weten. Van Tilburg is adviseur online communicatie bij het waterschap.

“Ook geeft het ons informatie of er nog mogelijkheden zijn onze dienstverlening te verbeteren. Om die reden doen we gemiddeld eens in de drie jaar een onderzoek onder inwoners, partners en bedrijven in ons werkgebied”, vervolgt Van Tilburg.

Tot het verbeteren van de dienstverlening, rekent Van Tilburg onder andere het beter afstemmen van de communicatie op de behoeften van inwoners en andere partijen en het optimaliseren van dienstverlening. “Wij weten natuurlijk nog niet wat er uit dit onderzoek gaat komen, dus wat die verbeteringen precies zijn, moeten we afwachten.”

De enquête, die het waterschap in samenwerking met onderzoeksbureau Enneüs heeft opgezet, blijft de komende weken in elk geval nog openstaan. Het waterschap hoopt dan voldoende reacties binnen te hebben. “Mocht het langer duren om voldoende respons te verzamelen, dan laten we de vragenlijsten langer lopen.”

Omdat Hollandse Delta acties wil kunnen verbinden aan de uitkomsten, streeft het waterschap naar een representatief onderzoek. “Met voldoende reacties die evenredig verspreid zijn over ons werkgebied, en met een goede doorsnee van inwoners, bedrijven en partners. Een evenwichtige verdeling qua leeftijd, woonlocatie en sector is daarbij ook relevant.”

 

Typ je reactie...
Je bent niet ingelogd
Of reageer als gast
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Laat je reactie achter en start de discussie...

(advertentie)

Laatste reacties op onze artikelen

Is er ook gedacht aan de mogelijkheid deze zout/zoet oppositie deels te gebruiken voor energiewinning? Immers zoet en zout water hebben een verschil in osmotische druk, waardoor het mogelijk is die op te vangen en volkomen uitstootvrije energie te leveren. Dit noemen we Blue Energy. Inmiddels is er een proefcentrale op de Afsluitdijk. Laat het niet bij proeven blijven!
Ik begrijp de zorgen van het waterschap. Maar hebben ze dan zelf geen middelen in handen om het landgebruik te sturen, of beperkingen op te leggen aan nieuwe teelten die de waterkwaliteit negatief beïnvloeden? Ze zijn toch niet onmachtig? De "Factsheet aanpassen grondgebruik voor KRW" (FLO Legal, 2023) geeft aan dat waterschappen wel degelijk instrumentarium ter beschikking hebben bezitten om het landgebruik te kunnen sturen. Waar het helaas aan ontbreekt is bestuurlijk lef om dit instrumentarium in te zetten.
Zeer interessant!
Veel succes met de verdere onderzoeken.
Geachte mevr. Sien Kok,
alles is onlosmakelijk atomair verbonden binnen relativiteit van tijd/ruimte en eenheid geest stof, telen zonder chemie, inschakelen industrie en prive personen telt allemaal, maar denk ook even aan satellieten met hun negatieve effect op klimaat, 24/7. U geeft oude wetmatigheden een nieuw jasje. Succes, Jan Kalverdijk
Interessant. Hoe staat het met de PFAS-hoeveelheden die bij Chemelot in de Maas worden geloosd, wordt hier wel op gehandhaafd?