secundair logo knw 1

Verwacht wordt dat de aanleg van de transportleiding op zijn vroegst in 2031 kan starten | Foto Vitens

Om een drinkwatertekort in Twente te voorkomen, gaat drinkwaterbedrijf Vitens twee nieuwe transportleidingen aanleggen om drinkwater van West- naar Oost-Overijssel te brengen. Deze ‘Drinkwaterverbinding Overijssel’ zal in totaal zo’n 200 kilometer afleggen.

“Elke zomer is het spannend in Twente, want we hebben daar weinig reserves”, vertelt Vitens-woordvoerder Nena Kreeft. “Als het langere tijd droog en heet is en het verbruik hoog ligt, kunnen we onze reservoirs niet voldoende aanvullen en moeten we maatregelen nemen, zoals het verlagen van de waterdruk in het gebied.”

De mogelijkheden om de drinkwaterproductie in Twente te verhogen, zijn beperkt. Grondwater sijpelt snel door de hoge zandgronden, waardoor het lastig is om voldoende water vast te houden. Ook is het grondwater in diepere grondwaterpakketten te zout om drinkwater van te maken. “Op hoofdlijnen is ons plan daarom om onze drinkwaterproductie in waterrijke gebieden in West-Overijssel te verhogen – zo zijn we bijvoorbeeld aan het onderzoeken of we drinkwater kunnen maken uit de IJssel – en dat te transporteren naar het oosten”, aldus Kreeft.

Drinkwater uit Duitsland
Van een drinkwatertekort is in Twente op papier feitelijk al sprake. Ter illustratie: in de regio Enschede is lokaal slechts twee miljoen kubieke meter drinkwater per jaar beschikbaar, terwijl inwoners en bedrijven er zo'n 16 miljoen kuub drinkwater verbruiken. Het gat tussen vraag en aanbod wordt momenteel gedicht door onder andere levering van drinkwater uit Gelderland en Duitsland, waar Vitens contracten met collega-waterbedrijven heeft gesloten.

Ook wordt in de bestaande situatie reeds drinkwater van West- naar Oost-Overijssel vervoerd, via het huidige leidingnetwerk. “Maar dat gaat via allemaal aan elkaar geknoopte leidingen, die nog stammen uit de tijd dat elke gemeente een eigen drinkwaterbedrijfje had”, zei bestuursvoorzitter Tjeerd Roozendaal daar eerder over. “Om van het ene gebied naar het andere gebied te gaan, lukt met de huidige infrastructuur nog maar net. We hebben dus simpelweg een grotere transportleiding nodig.”

Zoekgebieden
“In 2024 hebben we onderzocht langs welke knooppunten de leiding sowieso moet lopen, zodat de leiding goed verbonden is met onze bestaande infrastructuur voor het transporteren en opslaan van drinkwater”, licht Kreeft toe. Inmiddels is duidelijk dat er een noordelijk en een zuidelijk tracé zal komen. Het noordelijk tracé zal drinkwater vervoeren van Vechterweerd en Hammerflier naar Oldenzaal en Enschede. Het zuidelijk tracé zal van Diepenveen en Schalkhaar via Espelo naar Enschede lopen. Voor ieder tracé zijn twee zoekgebieden aangewezen, elk met een bandbreedte van 500 meter. 

2025-08-05 Kaart NenaDe zoekgebieden voor het noordelijk en zuidelijk tracé, gemarkeerd door de stippellijnen die elk een gebied met een bandbreedte van 500 meter afbakenen | Beeld Vitens

Met de provincie, waterschappen, gemeenten, natuurorganisaties, nutsbedrijven en andere belanghebbenden is Vitens in overleg om binnen deze zoekgebieden tot een gulden middenweg te komen. Daarbij wordt ook verkend of het mogelijk is om ‘koppelkansen’ te creëren met bijvoorbeeld nutsbedrijven die ook plannen in deze zoekgebieden hebben.

Eind mei verwacht Vitens de notitie reikwijdte en detailniveau (NRD) en het participatieplan voor het project te publiceren. Afhankelijk van de uitkomsten van het participatieproces, wordt verwacht dat de aanleg van de drinkwaterverbinding op zijn vroegst in 2031 zal starten.  


LEES OOK
H2O Actueel: Vitens waarschuwt voor ‘watercongestie’: ‘Rond 2030 zijn we misschien even uitverkocht’
H2O Actueel: 

H2O Actueel: 


Typ je reactie...
Je bent niet ingelogd
Of reageer als gast
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Laat je reactie achter en start de discussie...

(advertentie)

Laatste reacties op onze artikelen

Je hebt helemaal gelijk Wil. Tot in Oost-Groningen hebben ze zoet water nodig, dat komt daar via het Van Starkenborghkanaal, het Prinses Margrietkanaal het IJsselmeer en de IJssel. Maar dat zoete water moet er wel zijn!
Om het zoete water via de Nieuwe Waterweg weg te laten lopen is zonde en levert bij verdere zeespiegelstijging forse zoutproblemen op. De Deltacommissaris zei “het zout komt, wen er maar aan”. Tja, als je niets doet komt het.

Jaja. Particulieren mogen ze zelf niet vangen. Gevolg steeds meer leven houden. Wat is zo stomme regels. Zoals hoornaars. Ik heb aan gemeente over veel  hoornaars in mijn tuin doorgegeven. Dat gebeurd niks. Zoek maar zelf uit. 👏
Waarom worden de dijken niet beregend vanuit de vaarten? Een boot met een pomp en een spuit kan toch het gebied doorvaren en water op de dijken sproeien?
Mooi stuk die de kracht van de publieke nutsvoorzieining in handen van de publieke zaak onderstreept. Misschien een detail, maar, in Schotland is er ook Scottish water, wat wel van de Schotse regering is. Zou dus beter zijn om dit verhaal op met name de Engelsen ipv de Britten toe te spitsen.